Tisztelt Kollégák!
A Pécsi Tudományegyetem informatikai rendszereit 2023. április 23-án kibertámadás érte, ezért a Dél-Kom Nonprofit Kft Informatikai csoportja arra kér mindenkit, hogy nagyobb figyelmet fordítsatok a tudatos és biztonságos internethasználatra és elektronikus levelezésre. Az ismeretlen forrásból érkező, vagy egyéb okból „gyanús” e-maileket ne nyissátok meg és ne is küldjétek tovább, hanem töröljétek (a „Törölt elemek” mappából is), vagy jelezzétek az informatikai csoportnak. Ne nyissatok meg gyanús weboldalakat, ne töltsetek le gyanús fájlokat és ne indítsatok el nem a számítástechnikai csoport által telepített programokat.
Felhívnám a figyelmet a Társaságunknál érvényben lévő Információbiztonsági szabályzatra, ami a történtek okán újra aktuálissá teszi az átolvasást, hogy jobban tudjunk figyelni a biztonságra.
Üdvözlettel:
Gerencsér Miklós információbiztonsági megbízott