A jegybank oktatóközpontjának építési hulladékából is kerülhetett az izzó balatoni gödörbe – jelentette az Aqua arról a balatonakarattyai illegális hulladékrakóról, amelynek sorsát a Dél-Kom Sajtófigyelő is folyamatosan nyomon követi. Mint közismert, a volt homokbányát 2016 óta a Balatonakarattyai Önkormányzat bérelte. A szerződésük szerint ideiglenesen tárolhattak volna ott zöldhulladékot, ehelyett azonban a kormányhivatal is megállapította, hogy a területre száz-tonnaszámra helyeztek el minden más, köztük veszélyes hulladékot. Mindezt pedig a helyiek is dokumentálták. „A módszer mindig az volt, hogy megjött a problémás cucc, letolták, tettek rá zöldhulladékot, húztak rá tetejére földet, és már ott se volt” – mondta az egyik helyi lakó. További részletek a magazinban.