A szolgáltatási területünkön lévő község határában több ezer tonnából formálódott egy, műholdfelvételeken is látszó hulladékhegy, amint erről a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt. Úgy tűnik, a tzelepülés vezetése előre próbál menekülni. Amint az ATV tegnap beszámolt róla, a hulladékhegyet rejtő (?) egykori tsz-major most gazdát cserélt.
Egy hónapja egyeztettünk az új tulajdonossal, azt kérték, hogy három hónap türelmi időt adjunk számukra, és azt ígérték, hogy három hónapon belül már látványos változások lesznek, megkezdődik a hulladékok feldolgozása – mondta Despotovic Laura, Egyházasharaszti polgármestere.
Motivációképpen az önkormányzat bevezetett a területen egy úgynevezett nem mezőgazdasági célra használt épületadót, amely komoly költséget jelenthet az új tulajdonosnak. Azonban Keresztes László Lóránt, az LMP politikusa nem vár tovább, feljelentést tesz környezetkárosítás miatt. A polgármester az ATV Híradó stábjának azt nyilatkozta, hogy amennyiben három hónap után sem történik semmi a szeméttel, akkor ők is feljelentést tesznek a környezetvédelmi hatóságnál.
