Több mint egy évtizede húzódik a szolgáltatási területünkön lévő Egyházasharaszti kálváriája egy hatalmas szemétheggyel. Többen jó üzletet láttak abban, hogy vegyes összetételű, nem veszélyes hulladékot szállítanak a volt tsz-telephelyre, mindössze 150 méterre a lakóházaktól. Tulajdonosok jöttek-mentek, repkedtek a felszólítások és a bírságok, de a szeméttel nem kezdtek semmit, az csak gyűlt. Nagyjából négyezer tonna hulladék áll ma a falu határában. A jelenlegi befektető legutóbb 1500 köbméter, azaz 12 kamion szemetet hozott a telepre illegálisan – 3 millió forint büntetést kapott.
A hír időről-időre föltűnik a hazai sajtóban. 2012-ben az Új Dunántúli Napló és a BAMA, 2017-ben a Magyar Narancs, ma reggeli kiadásában pedig az Átlátszó (szerző: Katus Eszter) csodálkozott rá. A központi oknyomozó lap videót is közzétett állításai alátámasztására.
