A Rendőrség „Csatlakozz” elnevezésű, országos közlekedésbiztonsági kampányt indított a passzív biztonsági eszközök, elsősorban a biztonsági öv és a gyermekbiztonsági rendszer fontosságának tudatosítása érdekében.
Kiemelt cél, hogy a gépjárművet használók tisztában legyenek azzal, hogy a biztonsági öv és a gyermekülés használata hogyan segíthet megelőzni az – esetenként végzetes – baleseteket és a súlyos sérüléseket. A rendőrség szeretné jelentősen csökkenteni azoknak a közlekedőknek – köztük gyermekeknek – a számát, akik nem, vagy nem megfelelően használják a passzív biztonsági eszközöket, és ebből kifolyólag balesetet szenvednek. ösztönözni kívánják az állampolgárokat arra, hogy támogassák a kampányt, és osszák meg a rendőrség üzeneteit családtagjaikkal és barátaikkal, személyesen és a közösségi médián keresztül.