Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Akkugyártás: most jöttünk rá, hogy hulladékkal jár? – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A Dél-Kom Sajtófigyelő is foglalkozotzt többször a témával (legutóbbi hírcsokrunkat itt találják),de most mintha megcsípte volna az akkudarázs a hazai ajtót: a szerkesztőségek talán csak most ismerték föl, hogy az akkugyártás bizopnyos, veszélyes és nem veszélyes hulldékokkal is jár. Kacskovics Mihály a hvg-ben arról cikkezik, hogy Ikladon és Abasáron is illegális akkulerakatokat találtak. A szabálytalan tárolás mögött feltehetőleg a feldolgozók kapacitáshiánya áll. Tudniillik a feldolgozók kapacitása még nem érte el azt a szintet, amivel lépést tudnának tartani a gyárak által megtermelt akkucellákkal és a gyártási folyamat után kiselejtezett melléktermékekkel. Győrffy Dóra a lapnak azt mondta, Magyarországon nincs meg az a toxikológiai monitoring kapacitás, amivel fel lehetne mérni a gyárak által okozott környezeti károkat, ahogy nincsenek meg azok az eszközök sem, amelyekkel szabálytalanság esetén érdemi büntetést lehetne kiszabni. Győrffy felhívta a figyelmet arra, hogy a lítium újrahasznosítására nem áll rendelkezésre nyereséges technológia, azaz egy mérgező, veszteséges iparág központjává vált Magyarország.

Az akkumulátorokat a gyártó országban kell kezelni, miután hulladék válik belőlük

– ezt a tényt már a Propeller ismertette tegnap. Az Átlátszó a prblémakört egy filmmel járta körbe, a Pénzcentrum pedig szerkesztőségi cikkében a téma remek összefoglalóját adta.