A Dél-Kom Sajtófigyelő is foglalkozotzt többször a témával (legutóbbi hírcsokrunkat itt találják),de most mintha megcsípte volna az akkudarázs a hazai ajtót: a szerkesztőségek talán csak most ismerték föl, hogy az akkugyártás bizopnyos, veszélyes és nem veszélyes hulldékokkal is jár. Kacskovics Mihály a hvg-ben arról cikkezik, hogy Ikladon és Abasáron is illegális akkulerakatokat találtak. A szabálytalan tárolás mögött feltehetőleg a feldolgozók kapacitáshiánya áll. Tudniillik a feldolgozók kapacitása még nem érte el azt a szintet, amivel lépést tudnának tartani a gyárak által megtermelt akkucellákkal és a gyártási folyamat után kiselejtezett melléktermékekkel. Győrffy Dóra a lapnak azt mondta, Magyarországon nincs meg az a toxikológiai monitoring kapacitás, amivel fel lehetne mérni a gyárak által okozott környezeti károkat, ahogy nincsenek meg azok az eszközök sem, amelyekkel szabálytalanság esetén érdemi büntetést lehetne kiszabni. Győrffy felhívta a figyelmet arra, hogy a lítium újrahasznosítására nem áll rendelkezésre nyereséges technológia, azaz egy mérgező, veszteséges iparág központjává vált Magyarország.
Az akkumulátorokat a gyártó országban kell kezelni, miután hulladék válik belőlük
– ezt a tényt már a Propeller ismertette tegnap. Az Átlátszó a prblémakört egy filmmel járta körbe, a Pénzcentrum pedig szerkesztőségi cikkében a téma remek összefoglalóját adta.