Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
De mi lesz az akkugyár-nagyhatalommal együtt járó hulladékhegyekkel? | Dél-kom Intranet


Magyarország akkumulátorgyártó nagyhatalom lesz, és így a világ legnagyobb akkuszemét-termelőjévé válik. A 24.hu annak járt utána, kiknek a feladata az akkuhulladék kezelése, begyűjtése, ártalmatlanítása, újrahasznosítása. Úgy tűnik, mintha egy ponton túl abban bíznának az illetékesek, hogy majd a piac megoldja. Az Energiaügyi Minisztériumáltal a lapnak megküldött válasz alapján az EPR és a hulladékkoncesszió szempontjából is jelentősen eltér az akkumulátorgyártás során keletkező hulladék, és a használat után hulladékká vált akkumulátor esete. A Magyar Akkumulátorszövetségnek nincs információja arról, mennyi lehet az akkugyártásnál keletkező veszélyes és nem veszélyes hulladék. Koncessziós törvény? A MOHU Mol feladatköre addig terjed, hogy begyűjtse, majd hasznosításra, ártalmatlanításra átadja más hulladékkezelőknek a Magyarországon forgalomba hozott, majd később hulladékká vált akkumulátorokat. Maga a hasznosítási, ártalmatlanítási, újrahasznosítási tevékenység nem az ő kötelességük. A legfőbb  probléma az, hogy az újrahasznosítás nem képes a lítium-vas-foszfát (LFP) akkumulátorok költséghatékony újrahasznosítására. Az Európai Tanács július 14-én elfogadott rendelete többek között kötelező minimumszinteket ír elő a következő évekre az ipari-, az SLI (benzines vagy dízelüzemű járművekben használt hagyományos savas akku) és az EV (elektromos járműben használt) akkumulátorok begyűjtésére, hasznosítására, újrafeldolgozására is.