A francia főváros hulladékhelyzetével többször foglalkozott már a Dél-Kom Sajtófigyelő is. A párizsi szemetesek sztrájkja, amely kedden lépett a 16. napjába, sokat ront a francia főváros szépségén – valóságos csapás a fény városára. A sztrájkolókat támogató szocialista polgármester lehetetlen helyzetben találta magát. A városháza visszautasította a kukásautók kiküldését, mondván, ez nem az ő dolga. A rendőrprefektúra ezután magánvállalatok segítségével gyűjtette össze a szemetet az „erősen érintett” kerületekben – közölte a városháza. Gondot jelent a szemét lerakása is, mert az égetőműveket.eltorlaszolták. Ma már senki sem vállakozik pontosabb becslésekre, de egyes feltételezések szerint annyi a szemét a két és félmilliós gall főváros utcáin, amennyi Pécs teljes éves hulladékmennyisége. Eközben a világ lassan szemet húny a gall főváros állapota fölött. A hazai sajtó sem tudósít a friss fejleményekről. A legújabb események a Szabad Európa felületén azért még nyomon követhetők.
