Amint a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt róla, katasztrófa-közeli állapotok alakultak ki a Nyugat-Balkánon, ahol (elsősorban az elégtelen szerbiai és albániai hulladékkezelés miatt) a megáradt folyók elképesztő mennyiségű szemetet sodornak magukkal. Az áradások felszínre hozták a problémákat, illetve azt az döbbenetes szemét-tömeget, amely rendszeresen a folyókban vagy a folyók menti illegális hulladéklerakókban landol. Bejárták a világot a képek, melyeken jól látható, hogy egy-egy folyó hatalmas úszó szemétteleppé változott. Az Új Szó munkatársa, Tóth Péter a lap tegnap esti kiadásában igyekszik átfogó elemzést adni a térségben kialakult helyzetről. Ugyancsak elemző anyagot hoz tegnap esti kiadásában a hazai hulladékmagazin, a Don’t waste it is.

Egyes területeken hazánkban sem sokkal jobb a helyzet: a BAON a Kiskunhalason átfolyó Dong-ér pasrtján felgyülemett rengeteg szemétről cikkezett tegnap esti kiadásában (szerző: Pozsgai Ákos).