Az áradások a nyugat-balkáni térség jelentős részén gondokat okoztak. Azon felül, hogy utakat, házakat, földeket árasztottak el a vizek, felszínre hozták azt a több tonnányi szemetet is, amely rendszeresen a folyókba, vagy a folyók menti illegális hulladéklerakókba kerül a terület országaiban. Az Albánia, Montenegró, Szerbia és Bosznia-Hercegovina területén áthaladó Lim folyó rendszeresen úszó szemétteleppé változik. A délnyugat-szerbiai Pribojnál található gátnál naponta 25 teherautónyi szemetet halásznak ki. Többre volna szükség, de egyszerűen nincs több kapacitás. Mindezekről a Tiszta Jövő számolt be tegnap esti kiadásában, a szerb közszolgálati televízió hírösszefoglalója nyomán.