Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
105 tonna hulladékot szedtek össze az utak mellől az országban – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Véget ért a Magyar Közút hulladékmentesító programja; a Sokszínű Vidék tegnapi kiadásában összegzi az adatokat. Mint írják, öt nap alatt közel 3000 kilométernyi útszakaszról, országosan összesen 105 tonnányi hulladékot gyűjtöttek össze a cég dolgozói és civil önkéntesek a társaság egy hetes szemétszedési akciójának részeként. Korábban a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt róla, hogy a civilek aktivitása bizony nem volt bántó. Nógrád megyében például csak egy önkormányzat ajánlotta föl szolgálatait. Ezzel együtt az akcióhét alatt 220 helyszínen a közutas mérnökségi és irodai dolgozók mellett magánszemélyek, civil csoportok, oktatási intézmények is gyűjtötték a szemetet egymástól eltérő útszakaszokon, csomópontokban és pihenőhelyeken. Valamennyi szakaszon jellemző volt a közlekedők által az utazásuk során elszórt hulladék, így a PET palack, fém italos doboz, cigarettás doboz, autózás közben fogyasztható élelmiszerek csomagolása. A hulladék összetétele ugyanakkor vegyes képet mutat: háztartási gépek, építési-bontási, lomtalanításból származó hulladékok, zöldhulladék, használt gumiabroncsok is szerepelnek a toplistán, de sok esetben különböző veszélyes hulladékokat is találtak a résztvevők. Az Index emlékeztet: az illegálisan elszórt és elhelyezett szemét összegyűjtése, elszállítása és lerakóhelyeken való leadása évi 1-1,5 milliárd forintos terhet jelent a közútnak. Az Autószektor fényképet és rövid videót is mellékelt tudósításához. A Vezess arra volt kíváncsi, hogy melyik megyében szemetelnek a legtöbbet? Megállapításuk szerint Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád és Pest megyékben egyébként.

Hozzá kell tennünk: elég csak két évet visszamenni az időben ahhoz, hogy sokkal sikeresebb akcióról találjunk adatokat. Annak idején a 24.hu írta meg, hogy alig 5 nap alatt 3200 köbméter szabálytalanul kidobott hulladékot szállítottak hivatalos hulladék lerakóhelyre, hulladékkezelő központba, amely közel 650 tonna szemét ártalmatlanítását jelentette. Kevéssé valószínű, hogy a hulladék tömege azóta hatodára csökkent volna…