Az utóbbi időszakban jó néhány olyan cikk látott napvilágot a hazai sajtóban, elsősorban a MediaWorks napilapjaiban, amely arról tudósított, hogy hulladékgyűjtő akció keretében szedték a szemetet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. munkatársai hazánkban, több helyszínen is. A NOOL tegnapi kiadása (szerző: N.O.) Lehel Zoltánt, a szervezet Nógrád megyei igazgatóját is megszólaltatta. A direktor szomorúan számolt be az egyébként országos tapasztalatról, hogy
önkormányzatok, iskolások és egyéb intézmények is jelentkezhettek volna a Magyar Közút felhívásra, de Nógrádban csak egy település, Alsótold önkormányzata kereste fel őket, hogy szeretnének csatlakozni az akcióhoz.
