Az elektronikai hulladék problémaköréről az utóbbi hetekben egyre több írás jelenik meg a hazai és a nemzetközi sajtóban is – nyilván, az újságok csak lekövetik az életet, és időről-időre rácsodálkoznak egy-egy prblémakörre. A múlt hét során a Dél-Kom Sajtófigyelő is több cikket szemlézett, amelyek az e-hulladék problémakörét elemezték. A Humusz Szövetség most arra hvja föl a figyelmet, hogy a világon évente keletkező, közel 55 millió tonna elektronikai hulladék több mint 80 %-ának (!) sorsa bizonytalan. Ezek az eszközök valószínűleg hulladéklerakókban végezték, nem dokumentált módon kereskedtek velük, vagy környezeti szempontból nem biztonságos módon hasznosították újra. A cikk a hazai lehetőségeket ismerteti, és beavat az LG új kezdeményezésének részleteibe is.
Frissítés!
Egy órája tette közzé ugyane témában cikkét a HVG is, amely érdekességként közli, hogy a LED-lámpák legnagyobb gyűjtögetői az olaszok, hogy miért, az is kiderül a cikkből.
Frissítés!
A BAMA ugyancsak e témával foglalkozik, bár más aspektusból. Tudniilik akkumulátor-problémák adódhatnak minden olyan Samsung telefonnal – akár már 18 hónaposokkal is, amelyet nem használnak/töltenek rendszeresen. A készülék fölpúposodhat, és akár tűzesetek is előfordulhatnak, ezért nem érdemes otthon kerülgetnünk a régi készülékeket.