150 milliárd kilogramm e-hulladék keletkezett 2021-ben – ismertetitegnapi kiadásában a döbbenetes számot a Greendex. A számítógépek, telefonok, monitorok vagy fénymásolók akár értéket is képviselhetnének (kétszáz laptop például 155 gramm aranyat tartalmaz), ám a Global E-Waste Statistics Partnership szerint az e-hulladéknak csupán 17 százalékát hasznosítjuk újra. A szaklap fölhívja a figyelmet, hogy az elekrtonikai hulladék mennyisége átfogó informatikai stratégiával jelentősen csökkenthető lenne.
Ugyanaerről a témáról ugyancsak tegnap közölt cikket GJ tollából a Mínuszos.
Frissítés!
A témához kapcsolódik a 444 cikke is, amely Mészáros Juli környezetvédelmi rovatában jelent meg. Kedvcsinálónak egyetlen adat: csak az idén 5,3 milliárd telefon kerül a szemétbe. Az elektromos és elektronikai hulladékokkal foglalkozó WEEE felmérései szerint az e-hulladék mennyisége – a mosógépektől a kenyérpirítókig a táblagépeken át – 2030-ig évente 74 millió tonnával növekszik majd.