Rendszeres olvasóink már tudják: nyomon követjük a MediaWorks napilapjainak sorozatát a hazai utak mentén kialakult állapotokról. A jelképes stafétabotot tegnap Csongrád-Csanád Nógrád Vármegyének adta át. A NOOL szerkesztőségi összefoglalójából azután kiderült: drámaian romlik a helyzet az aszfaltcsíkok mellé lerakott hulladékot illetően. A Közút Nógrád megyében dolgozó szakembereihez folyamatosan érkeznek a bejelentések a bűncselekménynek számító illegális hulladéklerakásról, amiért egyes esetekben akár három éves börtönbüntetést is kaphatnak a szemetelők – írta a portálnak eljuttatott közleményében a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kommunikációs osztálya. A társaság 80 mérnökségének szemétszedési tevékenysége során évente egy kisebb megyeszékhely éves kommunális hulladékának megfelelő mennyiségű szemetet gyűjt össze az országos közutak mellől, ez évi 1,5 milliárd forintos terhet jelent ró a cégre.