Az Eurostat friss adatinak (amelyeket a Dél-Kom Sajtófigylő már korábban szemlézett) ismertetésén messze túlmutató írás jelent meg a Pénzcentrum tegnap délután kiadásában. A lap szerkesztőségi cikkben emlékeztet rá: szeptemberben jelentette be Palkovics László technológiai és innovációs miniszter, hogy 2024 januárjától jöhetnek hazánkban is a kötelezően visszaváltható palackok. Balogh Levente, a Szentkirályi Magyarország Kft. elnök-tulajdonosa még korábban elmondta a lapnak, hogy már egy ideje folyik az egyeztetés a PET-palackok magyarországi bevezetéséről, amit egyik tagország se kerülhet ki. Azonban véleménye szerint még sok problémámát kell elhárítani, mielőtt ez bevezetésre kerül:
Az már egyértelműen kiderült, hogy az ötletgazdák sokkal egyszerűbbnek gondolták a betétdíjas palackok bevezetését, mint amit a valóság tükröz. A megvalósíthatóság elég bonyolult a részletek miatt, nem annyi az egész, hogy kijelölnek gyűjtőpontokat. Kell valaki, aki a rendszert üzemelteti, visszagyűjti és a többi. De az is nehézség például, hogy ha egy hulladékszállító autó viszi be a PET-palackokat, csomagolóanyagokat a hulladékfeldolgozóba, azokat a szabályok szerint már nem lehet élelmiszercsomagolásként újra felhasználni.
A bő egy év alatt megoldandó gondok ellenére a helyzet bíztató, a piac több szereplője, így a Szentkirályi is egyértelműen abban reménykedik, hogy szomszédaink, Ausztria, Horvátország, Románia, Szlovákia és Szlovénia után hazánk is megbírkózik majd a feladattal.