2019 volt a visszafordulás éve az Európai Unióban. Bár abban az évben is tovább növekedett a műanyag csomagolási hulladékok mennyisége, az volt az első olyan esztendő, hogy csökkent az újrahasznosított mennyiség. 2020-ban minden EU -ban élő lakos átlagosan 34,6 kg műanyag csomagolási hulladékot termelt. Ebből mindösszesen 13,0 kg került újrahasznosításra – derül ki az eurostat elemzéséből. 2010 és 2020 között 23%-kal (+6,5 kg) nőtt az egy lakosra jutó műanyag csomagolási hulladék mennyisége. 2010 óta lakosonként 3,4 kg-mal nőtt az újra nem hasznosított műanyag csomagolás mennyisége a keletkező műanyag csomagolási hulladék abszolút mennyiségének nagyobb növekedése miatt. Hollandia, Litvánia, Szlovákia, Spanyolország, Bulgária és Ciprus a keletkező műanyag csomagolási hulladék több mint felét újrahasznosította. Ezzel szemben Máltán, Franciaországban, Dániában, Magyarországon, Írországban, Romániában, Lengyelországban és Ausztriában a műanyag csomagolási hulladék kevesebb mint egyharmada került csak újrahasznosításra.

Hátulról a negyedik helyen állunk. A helyzet Európa-szerte elkeserítő, de nagyok az eltérések – rögzítette hét végi kiadásában az állapotokat a Don’t waste it.