Sződligeten kezdődött június 3-án. A kirakott szelektív hulladékot a Duna-Tisza közi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. (DTKH) a helyszínen hagyta. Erről a cég csak 7-én adott tájékoztatást az érintetteknek. Mára 40 település szerepel azon a listán, amelyen a lakosság türelmét kérik, amiért a zöldhulladékot vagy a szelektív hulladékot nem tudják a korábbi rend szerint összegyűjteni..Az üggyel Dél-Kom Sajtófigyelő is többször foglalkozott, legutóbb azért, mert feljelentették az NHKV-t is. Új fejlemény, hogy a probléma túlnőtt Pest megye határain, most már Kecskemétet, Ceglédet, Vácot, Izsákot, Kiskunlacházát, Kerepest illetve e városok térségeit is érinti. Gál Zsoltnak, Ecser polgármesterének olyan információja van, hogy a DTKH mintegy egy éve nem kapja meg a neki járó forrást. A terület polgármesterei struktúrális problémát is emlegetnek. Az Index bő terjedelmű összefoglalót ad (szerző: Ambrus Balázs), ám ebben csak egy Facebook-bejegyzésbő derül ki, hogy a DTKH 3 miliárd 549 millió forintos számlájából az NHKV 2 milliárd 107 millió forint kifizetéséhez járult hozzá, ám a cg ebből sem kapott meg egy fillért sem. A témára természetesen visszatérünk.

Frissítés!
A Napi.hu az RTL Híradóra hivatkozva a munkarőhiányt jelöli meg a probléma forrásaként. Ez az eddigiekhez képest új elem.