Továbbra sem látszik körvonalazódni a megoldás azokon a Pest megyei településeken, ahol korábban a Dél-Kom Sajtófigyelő által is ismertetett okok miatt bizonytalanná vált a hulladékszállítás. A Budapest Környéke az országgyűlési képviselők (Vécsey László, Szűcs Lajos, Tuzson Bence) felelősségét firtatja és beavatkozást sürget, tekintettel arra, hogy Csömörön például már nem is ígérnek szemétszállítást erre a hétre. Gyuricza László, Kerepes fideszes polgármestere a közösségi médián arról tájékoztatta a helyieket három napja, hogy 21-én viszik el a szemetet, azonban elmondása szerint tegnap azt közölte vele a DTKH, hogy kapacitásproblémák miatt mégsem tudják ezt megtenni. Az ATV szerint előkerült egy videófelvétel is, amelyen látható, ahogy szedik össze a szemetet, azonban nem a szolgáltató autója van a videón, hanem a Zöld Híd Kht kukáskocsija. Tegnap megtörtént az első feljelentés: a Pest Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályánál tettek bejelentést amiatt, hogy a szemétszállító cég nem végzi el a szerződésben vállalt, kifizetett szolgáltatást. A szolgáltató, a Duna-Tisza Közi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. mellett a feljelentés a NHKV-ra is vonatkozik