Vezető hír lett a hazai sajtóban, hogy csak szórványos a szemétszállítás a Duna-Tisza közi Hulladékgazdálkodási Nkft. begyűjtési területén. A casusról tegnap a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt. A Hírstart most összefoglalót közöl, és fölhívja a figyelmet a Helló Vidék összeállítására, amely egyenesen az Érik a szemétbotrány címet viseli. A Napi.hu írásából az is kiderül, hogy egyelőre nincs változás: a szállításban együttműködő két cég állami finanszírozása továbbra sem megoldott. A Hírnavigátor megnevezi a településeket is, ahol a legnagyobb a baj.
