Akadozik a lakossági hulladék elszállítása számos, a DTKH Duna-Tisza közi Hulladékgazdálkodási Nkft.-hez tartozó településen. A társaság – amelyhez 120 település tartozik – júniusban egymás után jelentette be, hogy nem tudta a szokásos időben elszállítani a zöld- és a szelektív hulladékot. A Világgazdaság (szerző: B.H.L.) ma hajnali kiadásában utána járt az okoknak. Az írást több napilap is átvette teljes vagy szűkített terjedelemben. Juhász István, a Zöld Híd térségi hulladékgazdálkodási társulás elnöke jelezte – a Zöld Híd és a DTKH együttműködik számos településen a hulladék elszállításában –, hogy a két társaság a benyújtott adatszolgáltatás szerint együtt nettó 3,5 milliárd forintos díjra jogosult a munkájáért az állami hulladékgazdálkodási holdingtól, de csak nettó 2,1 milliárdról állíthatnak ki számlát. Ám még ezt sem kapták meg. (Iilusztráció: VG.)
