Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Hulladék energetikai hasznosítása? – dúl a vita | Dél-kom Intranet


Határokon átívelő sajtóvita alakult ki a hulladék lehetséges energetikai hasznosításáról. Amint a Dél-Kom Sajtófigyelő is beszámolt róla a múlt héten, a vitát a Greendex cikke provokálta, mely egyértelműen elvetette a hulladékok ilyes hasznosíthatóságát. A Portfolio Business podcast pénteki adásának vendége Simon Anita, az Alteo Nyrt. fenntarthatóságért és körforgásos gazdaságért felelős vezérigazgató-helyettese volt, aki a másik vélemény-oldalt képviselte. 

Mindeközben a szlovákiai ÚjSzó arról cikkezett tegnap esti kiadásában, hogy az energiaválság Szlovákiában is felerősítette az energia-önellátásra irányuló nyomást. Az orosz energiaimporttól való függőség csökkentése érdekében az Európai Bizottság a megújuló energiaforrások nagyobb mértékű felhasználását támogatja.

„Egy átlagos hulladékhasznosító erőmű évente akár 4500 háztartás számára is képes olcsó hőt termelni. A hulladékból nyert hő az elmúlt hetekben ráadásul 6-szor olcsóbb volt, mint a gázból nyert. Ami az áramtermelést illeti, egy ilyen, évente 100 ezer tonna nem újrahasznosítható hulladékot felhasználó létesítmény 49 ezer megawattóra villamos energiát képes előállítani, ami körülbelül 16 ezer szlovákiai háztartás éves fogyasztásának felel meg. Ezért a fejlettebb uniós országokban ez az egyik legkedveltebb módja a megújuló energiaforrások részarányának a növelésére” – állítja a lap által megszólaltatott Eva Sadovská, a Wood & Company befektetési és tanácsadó társaság elemzője.

A vitát as továbbiakban is nyomon követjük majd.