Ezzel a provokatív címmel adta közre véleméyncikkét a Greendex tegnapi számában. Ebben tudósítanak róla, hogy az EU elkészítette a REPowerEU tervét, amivel mihamarabb le szeretne válni az orosz gáztól való függésről. Előzetesen olyan érvek is felmerültek, hogy esetleg a hulladékégetésből származó hőenergia jó alternatíva lenne. Egy friss tanulmány ezzel szemben leszámol ezzel az aggályos képzettel. Kiderült, hogy az hulladékégetés révén megtermelt energiával a 27 uniós tagállam által fogyasztott orosz gáznak mindössze 1,1%-a váltható ki.