Visszetérően követjük a Pest megyei hulladékszállítási pontosabban hulladék-nemszállítási gondokat. A Magyar Narancs adta hírük hét végi kiadásában, hogy már Fóton is zűrzavar van. Vargha Nóra önkormányzati kélpviselő szerint a polgármester felvette a kapcsolatot a katasztrófavédelemmel, ugyanis az ilyen helyzetekben, ha már tarthatatlan állapotok alakulnak ki, a hatóságnak kell új szolgáltatót kijelölni és a finanszírozást biztosítani. Az MN újságírója, Béres Máté a hazai sajtóban elsőként bírta szóra az NHKV-t, amely nem finanszírozza a közszolgáltató DTKH Nonprofit Kft.-t. A hulladékszállító nettó 3,5 milliárd forint díjra lenne jogosult, de a benyújtható számla összegét nettó 2,1 milliárd forintban állíptotta meg az NHKV, és ennek kifizetése sem történt meg a mai napig. A lap az NHKV-tól azt a tájékoztatást kapa, hogy a 2021. év második félévének elszámolása a szolgáltató cégek között folyamatban van. „Mivel a DTKH Nonprofit Kft. ezidáig nem tudta alátámasztani a forrásigényét a Díjrendelet alapján, annak kifizetésére a jogszabály nem ad lehetőséget”. Részletekkel a Fótinfó szolgál még, ahol a polgármester cikke is olvasható. E szerint Vass György más szolgáltatókkal is tárgyalásokat kezdett.