Először látunk mozgóképeket a Pest megyei településeken kialkult állapotokról. A 24.hu járt forgatócsoportjával a helyszíneken. Gyömrőn és Üllőn a lakosokkal beszélgettek, illetve megkérdezték a gyömrői polgármestert arról, mi a jelenség oka, s tud-e valamit tenni az önkormányzat. A Dél-Kom Sajtófigyelő többször írt már a témáról, amelyre nyilvánvalóan visszatérünk még.

Frissítünk!
A videó 29-én reggel fölkerült a 24.hu YouTube csatornájára is, ahol helyiek és más településen élők is bőséges kommentáradattal látták el. Az anyagot természetesen jónéhány napilap és lapszemle, így a Hírstart és a Frissvideók is átvette.