Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
A zöldhulladék-gyűjtés nehézségei Pécsett | Dél-kom Intranet


Biró Péter ügyvezetőnk is nyilatkozik a fenti című összeállításban, amelyet a Pécs TV pénteki Híradójában láthattak az érdeklődők. Röviden tájékoztatja a nézőket arról, hogy gyakran kerül olyan hulladék a zöldjárat kukáiba, amely nem a komosztáló telepre való, illetve a zsákos szállításnál a zsákok nemegyszer túlrakottak és szétszakadnak. Az ágnyesedék pedig sokszor vagy nincs összekötve, vagy csak gyöngén kötegelt. Ugyanakkor a szolgáltatásra az igény egyre növekszik, és a begyűjtött mennyiség is évről-évre nő.

Az összefoglaló képes-hangos leképezése annak az anyagnak, amely a PécsMa múlt heti internetes kiadása tárt a nagyközönség elé, és amelyet a Dél-Kom Sajtófigyelő is szemlézett. A szöveges változatból Biró Péter mondatait egyébként kihagyták a szerkesztők. Nem mellesleg: a Híradóban Ágoston Andrea képviselő asszony (12-es választókerület) megismételte körzetére vonatkozó kijelentését, idézzük: “aki alapszerződéssel rendelkezik a BIOKOM-nál {…}, és rendszeresen fizeti, semmi pluszt nem kell fizetnie azért, ha egy: szelektív, kettő: zöldhulladékkal kapcsolatba kiteszi a kukát. A kukák egyébként a hulladékudvarban bárki számára elérhetők.”

A riport a 10. percnél kezdődik. (via: G.A. & J.G.A.)