Biró Péter ügyvezetőnk is nyilatkozik a fenti című összeállításban, amelyet a Pécs TV pénteki Híradójában láthattak az érdeklődők. Röviden tájékoztatja a nézőket arról, hogy gyakran kerül olyan hulladék a zöldjárat kukáiba, amely nem a komosztáló telepre való, illetve a zsákos szállításnál a zsákok nemegyszer túlrakottak és szétszakadnak. Az ágnyesedék pedig sokszor vagy nincs összekötve, vagy csak gyöngén kötegelt. Ugyanakkor a szolgáltatásra az igény egyre növekszik, és a begyűjtött mennyiség is évről-évre nő.
Az összefoglaló képes-hangos leképezése annak az anyagnak, amely a PécsMa múlt heti internetes kiadása tárt a nagyközönség elé, és amelyet a Dél-Kom Sajtófigyelő is szemlézett. A szöveges változatból Biró Péter mondatait egyébként kihagyták a szerkesztők. Nem mellesleg: a Híradóban Ágoston Andrea képviselő asszony (12-es választókerület) megismételte körzetére vonatkozó kijelentését, idézzük: “aki alapszerződéssel rendelkezik a BIOKOM-nál {…}, és rendszeresen fizeti, semmi pluszt nem kell fizetnie azért, ha egy: szelektív, kettő: zöldhulladékkal kapcsolatba kiteszi a kukát. A kukák egyébként a hulladékudvarban bárki számára elérhetők.”
A riport a 10. percnél kezdődik. (via: G.A. & J.G.A.)