Kedves Kollégák!
Csatoltan küldöm az üzemorvos által kiadott tájékoztatást és a koronavírussal kapcsolatos eljárásrendet.
A középvezető kollégákat kérném, hogy a korábbi tájékoztatóhoz hasonlóan függesszék ki ezeket és ismertessék tartalmukat a munkatársakkal! Kérném, hogy egységenként a vezetők minden olyan kollégával töltessék ki a csatolt nyilatkozatot, akiknek kiskorú gyermeke van, és egységenként adjátok le nekem.
Továbbá kérném, hogy akik külföldön tartózkodtak az elmúlt időszakban és még nem adták le a csatolt igazgatói utasítás mellékletét képező nyilatkozatot, azok mielőbb juttassák el hozzám.
Eljárásrend_COVID19_2020.03.02
Munkavállalói nyilatkozat iskola bezárás
Igazgatói utasítás a korona vírusról
Üdvözlettel,
Pekori Dóra
Tájékoztatom, hogy a jelen járványügyi helyzetben a következő eljárásrend követendő:
– Külföldről való hazatérés után a két hét otthoni karantént be kell tartani, ez alatt home office munkavégzés lehetséges.
– Amennyiben a két hét alatt nem történt megbetegedés, a dolgozó visszatérhet a munkájához.
– Amennyiben megbetegedés történt, és megfelel az esetdefiníció szerint a koronavírus gyanújának: keresse fel a Sürgősségi Betegellátó Osztályt. Itt mintát vesznek tőle, elkülönítik és ha a minta pozitív, az ellátóként kijelölt Dél-Pesti kórházba való szállításáról gondoskodnak. Az SBO megközelítéséhez semmiképp se használjon tömegközlekedést!
– Amennyiben megbetegedés történt, és esetdefiníció szerint nem koronavírus gyanús az eset: ha a panaszok indokolják, keresse fel háziorvosát.
A munkába csak teljesen tünet-, és panaszmentes állapotban térhet vissza a munkavállaló.
Az esetdefiníciókat tartalmazó NNK eljárásrendet ezen levelemhez csatolom.
Üdvözlettel:
Dr. Tibold Antal