A román BeatAgora program és a RetuRO együttműködésében elindult az „1 Minute Orchestra” online verseny, amely arra ösztönzi a diákokat, hogy visszaváltható csomagolóanyagokból készítsenek hangszereket és rövid zenei videókat- írja a dontwasteit.hu. A kezdeményezés a kreativitást és a környezettudatosságot ötvözi: a résztvevők PET-palackokból, dobozokból vagy üvegekből alkotnak zenét, majd legfeljebb egyperces videóban mutatják be műveiket az Instagramon. A verseny 2026. március 9. és április 20. között zajlik, az eredményhirdetés pedig a Föld napja alkalmából lesz. A legjobb alkotásokat közönségszavazás és szakmai zsűri értékeli, a nyertesek pénzjutalomban részesülnek. A program célja, hogy játékos formában hívja fel a figyelmet: a hulladék értékes erőforrás is lehet.