Az The Irish Times riportja szerint súlyos környezeti és gazdasági problémát okoznak az eldobható e-cigaretták Írországban: az elmúlt három évben több mint 100 millió eurós kárt eredményeztek a hulladékkezelés során keletkező tüzek. A problémát elsősorban a kukába dobott, sérült lítium-ion akkumulátorok okozzák, amelyek a hulladékszállítás és feldolgozás közben könnyen begyulladnak. Évente mintegy 30 millió vape kerül a vegyes hulladékba, noha ezek elektronikai hulladéknak számítanak, és külön gyűjtést igényelnének. A nem megfelelő kezelés nemcsak komoly anyagi károkat, hanem jelentős balesetveszélyt is jelent a hulladékipari dolgozók számára. A szakemberek és a társadalom egyre sürgetőbb megoldásokat követelnek: felmerült az eldobható vape-ek betiltása, illetve egy betétdíjas rendszer bevezetése is, amely ösztönözné a biztonságos visszagyűjtést.