2025-ben nyolcadik alkalommal rendezték meg a „Passzold vissza, Tesó!” használt mobiltelefon-visszagyűjtő kampányt a Jane Goodall Intézet koordinálásával. Az akció során országszerte 269 gyűjtőponton összesen 10 095 darab, mintegy 1112 kilogrammnyi kisméretű elektronikai eszközt – főként mobiltelefonokat – adtak le a résztvevők, több mint 285 ezer embert elérve. A kezdeményezés célja, hogy csökkentse a környezetterhelést és felhívja a figyelmet az elektronikai eszközökben található, Afrikában – gyakran veszélyeztetett főemlősök élőhelyén – bányászott koltán társadalmi és környezeti következményeire. A begyűjtött készülékek ellenőrzött módon újrahasznosításra kerülnek, miközben a kampány oktatási és természetvédelmi üzenete tovább erősödik. 2026-ban a szervezők ismét várják magánszemélyek és cégek csatlakozását a gyűjtéshez.