A bama.hu beszámolója szerint hamarosan bevezethetik a házhoz menő hulladékszállítást Pécs–Mecsekszabolcs Dobogó dűlő részén. A fejlesztés előkészítése már megkezdődött, miután a környéken befejeződtek az útfelújítások, így a hulladékszállító járművek már a belső, lakott területekre is be tudnak hajtani. A szolgáltatás elindításához a Biokom és a Dél-Kom NKft. felveszi a kapcsolatot az érintett lakókkal, akik tájékoztatást kapnak a részletekről és az edények átvételéről. Amint minden háztartás rendelkezik megfelelő gyűjtőedénnyel, megszűnik a központi konténer, és elindul a rendszeres házhoz menő szállítás. Az új rendszer jelentősen megkönnyítheti a helyiek mindennapjait, különösen az idősebbek számára, és hozzájárulhat a környezet rendezettebbé tételéhez.