Az elektronikai hulladék kezelése a körforgásos gazdaság egyik kulcskérdése – hangsúlyozta Raisz Anikó államtitkár a 2025-ös Európai Hulladékcsökkentési Hét budapesti zárórendezvényén. Az akcióhét fókuszában az e-hulladék megelőzése és felelős kezelése állt, amelyhez országszerte több száz szervezet csatlakozott. Magyarország 589 regisztrált akcióval és mintegy 5100 tonna megmentett e-hulladékkal ismét az európai élmezőnybe került. A programok többsége újrahasznosítást, javítást és szemléletformálást ösztönzött, miközben a záróeseményen öt kategóriában díjazták a legsikeresebb kezdeményezéseket, több magyar projektet pedig nemzetközi elismerésre is jelöltek.