A Toyota bejelentette, hogy 2030-ra az újonnan gyártott autóiban felhasznált anyagok legalább 30 százaléka újrahasznosított forrásból származik majd. A döntést az uniós szabályozások szigorítása, az ellátási láncok bizonytalansága és a vállalat hosszú távú fenntarthatósági céljai egyaránt indokolják. A stratégia a műanyagok mellett az acélra, az alumíniumra, valamint a hibrid és elektromos járművek akkumulátoraiban található ritka fémek zárt láncú visszanyerésére is kiterjed. A Toyota az „újrahasznosításra tervezés” elvét alkalmazva már a járművek fejlesztési fázisában megkönnyíti a későbbi bontást és anyag-visszanyerést. A vállalat szerint az intézkedések nemcsak a környezeti terhelést csökkentik, hanem hozzájárulnak a 2050-re kitűzött karbonsemlegességi cél eléréséhez is.