Már egymilliárd palack és doboz került vissza a körforgásos gazdaságba fél év alatt. A két ünnep között a visszaváltások száma rekordot döntve több napon is átlépte a napi 10 milliót. Magyarországon még nem volt példa arra, hogy ekkora mennyiségű italcsomagolás hulladéka a megfelelő helyre kerüljön, és újra legyen hasznosítva. A cél a palackok és egyéb dobozok 90 százalékának visszaváltása – írta meg a Világgazdaság. A Don’t waste it néhány érdekes adatot is összeszedett a visszaváltásokról:
- Városok közül Budapest után sorrendben a legtöbb palackot Debrecenben, Szegeden és Miskolcon váltották vissza.
- Vármegyék közül Pest vármegye után a legtöbb palackot sorrendben Borsod-Abaúj Zemplén, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Bács-Kiskun, Győr-Moson-Sopron, és Fejér vármegyében váltották vissza.
- A budapesti kerületek közül a 11. kerületben váltották vissza a legtöbb palackot, üveget és dobozt.
Kapcsolódó hír, hogy az év elején Ausztriában bevezették az egyszer használatos betétdíjas rendszert. Aki műanyag palackokat és alumíniumdobozokat vásárol, 25 cent pluszt fog fizetni. Az elárusítóhelyeknek is vissza kell venniük az üres csomagolásokat a kínálatukból, és vissza kell fizetniük a betétdíjat – írja az orf.at.