Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Vissza a szemétfesztiválhoz? | Dél-kom Intranet


A fővárosi lomtalanítási rendszer átalakításáról szóló diskurzus egy dolgot kiválóan megmutat: teljesen elfelejtettünk gondolkodni és vitázni. Ezt jól mutatja az, ahogy itt is azonnal felálltak a szekértáborok. Az egyik oldal szerint az új rendszer csak jó lehet, a másik oldal szerint pedig csakis a régi rendszer a tökéletes – ezzel a gondolati futammal kezdi véleménycikkét a Népszavában Bodrog Zoltán, a Sétáló Budapest szakpolitikai vezetője, az Óbudai Egyetem oktatója. Mint kiderül, ő inkább a meglévő, pontosabban a most megszünt  rendszer mellett tör pálcát.

Ha már körforgásos gazdaság, a valódi házhoz menő lomtalanításba megnyugtató módon beépíthető a legjobb megoldás, az újrahasználat is

– írja, majd érdekes fölvetéssel él:

Miért ne lehetne például a MOHU alvállalkozója valamilyen formában az a sok szegény család, akik eddig kisebbrészt újrahasználható kincseket kerestek, nagyobbrészt viszont az utcai szemét – szintén tiltott, de betarthatatlan – helyben szétveréséből és a kilóra értékesíthető darabok feldolgozóba juttatásából éltek?