Kétéves átmeneti időszakkal vezetik be Budapesten az új lomtalanítási rendszert: 2027. január elsejéig a kerületek dönthetnek arról, hogy a lakosaik évente egyszer a jelenlegi módon, az utcára helyezhetik-e ki a hulladékokat, vagy az új módon kijelölt gyűjtőpontokon adják le a lomokat – jelentette be az energiaügyi miniszter szerdán budapesti sajtótájékoztatón. A 24.hu szerint Világi Oszkár, a Mol-csoport vezérigazgató-helyettese a tájékoztatón elmondta: Budapesten a lomtalanításkor 30-40 ezer tonna hulladék kerül az utcára, és az szeretnék elérni, hogy ennek nyolcvan százaléka újrahasznosítható legyen. A Mérce örömmel üdvözölte a bejelentést, de a MOHU meghátrálásaként értékelte azt. A Világgazdaság a jelenlegi megoldás átmeneti jellegét hangsúlyozza. Mint írják: a helyi polgármesterek segítségével a Mohu ez alatt az időszak alatt összegyűjti a lakosok adatait, akik nem képesek elvinni a lomot a gyűjtőpontra, hozzájuk a Mohu ingyen kimegy a lomért. Kimegy azokhoz is, akik arra nem szorulnak rá, de tőlük köbméterenként 7600 forintot kér a szolgáltatásért. A HVG kissé elvész az ügy politikai vonatkozásainak ismertetésében.