Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Végleges döntés született az átmeneti lomtalanítási rendszerről – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Kétéves átmeneti időszakkal vezetik be Budapesten az új lomtalanítási rendszert: 2027. január elsejéig a kerületek dönthetnek arról, hogy a lakosaik évente egyszer a jelenlegi módon, az utcára helyezhetik-e ki a hulladékokat, vagy az új módon kijelölt gyűjtőpontokon adják le a lomokat – jelentette be az energiaügyi miniszter szerdán budapesti sajtótájékoztatón. A 24.hu szerint Világi Oszkár, a Mol-csoport vezérigazgató-helyettese a tájékoztatón elmondta: Budapesten a lomtalanításkor 30-40 ezer tonna hulladék kerül az utcára, és az szeretnék elérni, hogy ennek nyolcvan százaléka újrahasznosítható legyen. A Mérce örömmel üdvözölte a bejelentést, de a MOHU meghátrálásaként értékelte azt. A Világgazdaság a jelenlegi megoldás átmeneti jellegét hangsúlyozza. Mint írják: a helyi polgármesterek segítségével a Mohu ez alatt az időszak alatt összegyűjti a lakosok adatait, akik nem képesek elvinni a lomot a gyűjtőpontra, hozzájuk a Mohu ingyen kimegy a lomért. Kimegy azokhoz is, akik arra nem szorulnak rá, de tőlük köbméterenként 7600 forintot kér a szolgáltatásért. A HVG kissé elvész az ügy politikai vonatkozásainak ismertetésében.