Változtak a veszélyes hulladékokról szóló 225/2015. (VIII. 7.) Kormányrendeletszállításhoz kapcsolódó rendelkezései, hívta fel a figyelmet tegnap esti kiadásában a Don’t waste it. Néhány fontosabb megállpatás:
- Az eddigi tíz év helyett elegendő lesz öt évig megőrizni a szállítási lapokat (SZ-lap) és az eddigi négy példány helyett három példányos lesz a dokumentum, a szállítási lap első példányát a hulladék átadója, a második példányát a hulladék szállítója, harmadik példányát az átvevő őrzi meg. Ha a hulladék átadója és a szállító személye megegyezik, a szállítási lapból két példányt kell készíteni.
- A szállítási laphoz továbbra is egyedi sorszámtartományt kell igényelni, de ehhez már elég a nevet, a KÜJ és a KJT számot megadni, további adatokra nem lesz szükséges
- Január 1-től a hulladékkezelő vagy a kereskedő a szállítási lap rá vonatkozó egy példányát bizonylatként megőrzi, s annak másolati példányát elektronikus úton a veszélyes hulladék átvételét követő 30 napon belül a hulladék átadójának megküldi.
- Könnyítésként nem köteles a hulladékkezelő, illetve a kereskedő a szállítási lap másolati példányát a hulladék átadójának megküldeni abban az esetben, ha a szállító és a hulladék átadó személye megegyezik.
- A Hulladékminősítő Bizottság megszűnt, ennek megfelelően ilyen szakvéleményt hulladékminősítő eljárásban sem kell már beszerezni.