Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Változott a veszélyes hulladékok szabályozása | Dél-kom Intranet


Változtak a veszélyes hulladékokról szóló 225/2015. (VIII. 7.) Kormányrendeletszállításhoz kapcsolódó rendelkezései, hívta fel a figyelmet tegnap esti kiadásában a Don’t waste it. Néhány fontosabb megállpatás:

  • Az eddigi tíz év helyett elegendő lesz öt évig megőrizni a szállítási lapokat (SZ-lap) és az eddigi négy példány helyett három példányos lesz a dokumentum, a szállítási lap első példányát a hulladék átadója, a második példányát a hulladék szállítója, harmadik példányát az átvevő őrzi meg. Ha a hulladék átadója és a szállító személye megegyezik, a szállítási lapból két példányt kell készíteni.
  • A szállítási laphoz továbbra is egyedi sorszámtartományt kell igényelni, de ehhez már elég a nevet,  a KÜJ és a KJT számot megadni, további adatokra nem lesz szükséges
  • Január 1-től a hulladékkezelő vagy a kereskedő a szállítási lap rá vonatkozó egy példányát bizonylatként megőrzi, s annak másolati példányát elektronikus úton a veszélyes hulladék átvételét követő 30 napon belül a hulladék átadójának megküldi.
  • Könnyítésként nem köteles a hulladékkezelő, illetve a kereskedő a szállítási lap másolati példányát a hulladék átadójának megküldeni abban az esetben, ha a szállító és a hulladék átadó személye megegyezik.
  • A Hulladékminősítő Bizottság megszűnt, ennek megfelelően ilyen szakvéleményt  hulladékminősítő eljárásban sem kell már beszerezni.