A MOHU térítésmentesen szelektív gyűjtő edényzettel látja el Szigetmonostor állandó lakosságát. Az erről szóló részletes tájékoztató a város hírportálján olvasható. Kapcsolódó hír, hogy a XIII. kerületi önkormányzat, lomtalanítással kapcsolatos álláspontja kialakításához kikéri az ott élők véleményét. A két lehetséges válasz az alábbi.
A) Azt a megoldást támogatom, hogy 2025-ben is a korábbi módszer szerint legyen lomtalanítás, azaz ki lehessen pakolni a házak elé a lomokat az előre meghatározott napon.
B) Azt a megoldást támogatom, hogy jelöljenek ki gyűjtőpontokat, ami mindenkitől maximum 800 méteres távolságra található és ahová a lomokat mindenki önmaga juttatja el.
Szavazni a kerület hírportálján február 3-áig lehet.