-
március 31-től Angliában minden munkahelynek kötelező szelektíven gyűjteni a hulladékot a begyűjtés előtt, beleértve a dolgozók, ügyfelek és látogatók által termelt szemetet is. Elkülönítve kell gyűjteni:
-
a száraz újrahasznosítható anyagokat (műanyag, fém, üveg, papír, karton),
-
az élelmiszer-hulladékot,
-
a nem újrahasznosítható maradék hulladékot.
A szabály a hulladékgyűjtő cégekre is vonatkozik. A papírt és a kartont külön kell gyűjteni, de ettől indokolt esetben írásos felmentés kérhető. A szabályok megszegése felszólítást, majd büntetést és hatósági eljárást vonhat maga után. A mikrovállalkozások 2027-ig kaptak haladékot.