A Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal közzétette a Polgári Termikus Hulladékhasznosító Erőmű Kft. hulladékégetőjének megújított környezethasználati engedélyét, mivel a korábbi engedély 2025. június 30-án lejár. A létesítményben nem veszélyes gumihulladékot, gumitartalmú lakossági hulladékot és RDF-et (Refuse Derived Fuel – magas fűtőértékű, anyagában nem hasznosítható hulladék) égetnek el energetikai célból. Az RDF különböző hulladékokból, pl. papír, fólia, fa, textil darálásával készül. A technológia során a gumihulladék égetésekor keletkező hőt gőztermelésre, majd villamosenergia-előállításra használják. A létesítmény évente maximum 27.500 tonna, illetve óránként 3,4 tonna gumihulladékot dolgozhat fel. A működéshez szükséges gőzparamétereket csak 28–36 MJ/kg fűtőértékű gumi elégetésével tudják biztosítani.Az új engedély 2035. június 31-ig érvényes.