A kötelező visszaváltási rendszer (DRS) bevezetésével új korszak kezdődött a magyar hulladékgazdálkodásban. Ennek részeként az Alteo leányvállalata, a Fe-Group Invest új üzemet nyitott Budapesten, amely évente 15 ezer tonna PET-palack és fémdoboz feldolgozására alkalmas. A beruházás célja, hogy a szelektíven gyűjtött hulladék valódi ipari alapanyagként hasznosuljon. A projekt egymilliárd forintból valósult meg, ebből 300 millió forint vissza nem térítendő támogatás. Az új kőbányai üzem a cég visszaváltási rendszerből származó feldolgozókapacitását többszörösére növeli. A kormányzati cél, hogy a hulladékgazdálkodás stratégiai iparággá váljon, amit az uniós előírások is ösztönöznek: 2029-re a PET-palackok 90%-os elkülönített gyűjtési arányát kell elérni – Magyarország ezt már most teljesíteni tudja. A DRS rendszerben eddig több mint 2,1 milliárd darab italcsomagolást váltott vissza a lakosság. Az Alteo célja, hogy 2030-ra piacvezető legyen a szervetlen hulladékgazdálkodásban, amit többek között az Éltex Kft. felvásárlása is szolgál.