Sokan hiába várták Budapesten, hogy a karácsony alatt összegyűlt visszaváltható üvegeikkel eljuthassanak a MOHU egyik visszaváltó automatájáig. Az RTL Híradó riportja szerint sok automata azért nem működött, mert megtelt, de találtak olyan re-pontot is, ami ki sem nyitott. A riport szerint volt olyan visszaváltó, aki több boltban is eredménytelenül próbálkozott.
A MOHU korábban azt közölte, emlékeztet a Telex, hogy automatáikkal felkészültek az ünnepek miatt várhatóan megnövekedő forgalomra, még üvegtárolóból is többet biztosítanak a boltok számára. Ehhez képest most úgy tűnik, mégis túl sok volt nekik a visszaváltandó palack.