A TeSzedd! kampány keretében, Magyarország legnagyobb szemétszedési akciójában idén több mint 115 ezren vesznek részt, hétezerrel többen, mint tavaly. Az eseményt április 7–13. között rendezik meg a fenntarthatósági témahéthez kapcsolódva. A cél, hogy már gyerekkorban kialakuljon a környezettudatos szemlélet. A Tavaszi nagytakarítás kampány is folytatódik, idén március 21. és április 22. között zajlik. Az akció célja hosszú távon az, hogy a jövőben ne is legyen szükség ilyen szemétszedési kampányokra. Bár az erdőkben kevesebb szemét található, még mindig gyakori a PET-palack, autógumi és hungarocell. A program sikere mellett a szervezők hangsúlyozzák, hogy a szemétszedés csak tüneti kezelés, a hosszú távú megoldás az edukáció és a szemléletformálás. Az érdeklődők a aktivmagyarorszag.hu oldalon csatlakozhatnak az akcióhoz.