Az index.hu beszámolója szerint szerdán reggel sztrájkot indítottak a fővárosi szemétszállítók. A munkabeszüntetés több telephelyet érint (Rákospalotai hulladékégető, Ecseri út, II. kerület).
A dolgozók főbb követelései:
- fizetések rendezése,
- a túlórák csökkentése,
- ne kötelezzék őket a rendes munka mellett folyamatosan a lomtalanítási munkák elvégzésére,
- tisztasági csomag, munkaruha és megfelelő felszerelés biztosítása,
- a járművek állapotának javítása, megfelelő alkatrészellátás.
A sztrájk következtében a lomtalanítás a III. kerületben leállt:
- a kirendelt 9 kukásautóból egy sem végezte el a feladatát,
- a polgármesteri hivatal arra kéri a lakosokat, hogy ne tegyenek ki új lomokat, mert azok elszállítása több napos késedelmet szenved,
- a közterületen maradó hulladék miatt fokozott rendőri és közterület-felügyelői jelenlét várható.
A MOHU Budapesti régiója felelős a szolgáltatásért, de a cég részéről a kerület eddig nem kapott hivatalos tájékoztatást. Legutóbb 2022-ben sztrájkoltak a fővárosi szemétszállítók, akkor szintén a bérezés és a munkakörülmények miatt.