Idén már az üresen álló házak után is kukadíjat fizettet a MOHU. Egyelőre nem világos, hogy az ügyfelek kaphatnak-e lehetőséget az egyéni elbírálásra, vagy sem – írja a 24.hu. Egy olvasó levelet írt a vállalat ügyfélszolgálatának, amelyben arra kérte őket, hogy módosítsanak a szabályzatukon és építsenek be egy toleranciasávot – vagyis a nullás közüzemi fogyasztás mellett fogadjanak el nagyon alacsony fogyasztást igazoló dokumentumokat is a szemétdíjfizetés szünetelttéséhez. A cég ügyfélszolgálata az általános szerződési feltételeiket küldte el neki, és felhívták rá a figyelmét, hogy mivel
a MOHU jogszabályi előírások alapján végzi tevékenységét, egyéni elbírálásra sajnos nincs lehetőség.
Ugyanakkor, mint a Telex szerkesztőségének írták,
A napi gyakorlatban – egyedi elbírálás keretein belül – a fogyasztásmérővel vagy számlával igazolt, csekély mértékű közüzemi fogyasztást is elfogadják kollégáink a szüneteltetés alátámasztására. Ezt az ügyfélszolgálaton kell jelezni