Az évek óta tartó erőfeszítések ellenére az indonéz hatóságok képtelenek úrrá lenni a Jáva fő szigetén található Citarum folyóban felhalmozódott hatalmas szeméthegyeken. Jelenleg ismét hatalmas mennyiségű műanyaghulladék úszik a 270 kilométer hosszú vízi úton. Az év eleje óta 19 tonna hulladék halmozódott fel 800 méter hosszúságban Bandung város közelében – írta tegnap esti kiadásában a Don’t waste it.. A szennyezésért többek között a textilgyárak szennyvize és hulladékai felelősek, emellett számtalan helyi lakos dobja a folyóba a háztartási hulladékát. Ugyanakkor a The Jakarta Post szerint Nyugat-Jáván és a fővárosban, Jakartában mintegy 27 millió ember függ a Citarum vizétől.
