A Kecskeméti Piacon a portánál alakították ki a szatyorpontot a környzettudatosság jegyében, hiszen – amint azt megtudtuk – a Kecskeméti Piac már évek óta kampányol a csomagolásmentes vásárlás mellett, felhívva a figyelmet a bolygónkat érintő egyes környezeti károsodásokra, melyek elkerülhetők lehetnének a környezettudatos gondolkodással. Erre kiváló példa, ha a napi bevásárláshoz a nylonból készült csomagolóanyagokat elfelejtjük, így kevesebb műanyaghulladékot használunk fel. Helyettük az újrahasznosítható, mosható anyagokat részesítjük előnyben, valamint a tárolóedényeket és az igazi piaci hangulatot idéző fonott kosarat. A tárolót először a piac töltötte meg vászon szatyrokkal és az eddigi tapasztalatok szerint bár az embereknek tetszik az elképzelés, de a szatyorpont még gyermekcipőben jár, ezért csak néhány újrahasznosítható csomagolóanyag érkezett vissza a tárolóba, vagy került bele támogatásképpen.
Mivel nemrégen indítottuk útjára a szatyorkölcsönzőt, nagyon bizakodóak vagyunk. Mindenhez idő kell, hogy beépüljön a gondolatokba, és ami most nem természetes, később napi rutinná váljon. Ennek okán a Kecskeméti Piac továbbra is nyitott minden olyan megmozdulásra, amely az árusok, vásárlók és környezetük javát szolgálja
– mesélt az ötletről Puskás Tünde, az Intézmény- és Piacfenntartó Szervezet munkatársa. További érdekességek a Sokszínű Vidék hétvégi kiadásában.
