Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Romániában csökkent a hulladék újrahasznosítási arány | Dél-kom Intranet


Romániában tovább romlott a hulladék újrahasznosításának aránya: 2022-ben 12,9%, 2023-ban már csak 8,1% volt. A Környezetvédelmi Őrség (GNM) több mint 3000 települést ellenőrzött, és rekordszámú, 17 millió lejes bírságot szabott ki szabálytalan hulladékkezelés miatt. Bár a települések 90%-ában elszállítják a szelektív hulladékot, csak 36%-uk biztosít megfelelő gyűjtőhelyet, és a díjak többségében nem arányosak a termelt szeméttel.

A legjobb eredményeket Tulcea megye érte el (34%), míg több mint a megyék fele 10% alatti újrahasznosítási arányt produkált. Székelyföldön Kovászna megye volt a legjobb (22,6%), Maros viszont sereghajtó (3,3%). Kolozs megyében drámai visszaesés történt (30,4%-ról 4%-ra). Ezzel szemben Szatmár és Bihar megyékben javult a helyzet.

Az Eurostat szerint Románia az EU-ban a legkevesebb hulladékot termelte (303 kg/fő), és újrahasznosításban is az utolsó helyen áll (36 kg/fő), míg az uniós átlag 48% újrahasznosítás volt 2023-ban.

Forrás