Lelkes Mihály, a megfellebbezhetetlen tekintélyű szakember, a Budapest Kör tagja közölt hosszú véleménycikket a Népszava ma reggeli számában. Hangsúlyozza:
A MOL csoport becslése szerint Budapesten a lomtalanításkor 30-40 ezer tonna hulladék gyűlik össze. Most az a célkitűzés, hogy ennek nyolcvan százaléka újrahasznosításra kerüljön.
Kiemeli továbbá:
Fővárosi szinten mintegy ezer kilométernyi közutat érint a hulladék kihelyezése, átvizsgálása, majd a szétdobált lomok begyűjtése. A mostani vegyes kihelyezést, a belőle keletkező hulladékhasznosítási szinteket (újrahasznosítás, nyersanyag hasznosítás, égetés, lerakás), továbbá a kapcsolódó társadalmi, környezeti, forgalmi következményeket egyaránt vizsgálat tárgyává kell tenni.
További érdekességek a lapban.