A pristinai önkormányzat közleményében arról számolt be arról, hogy a munkatársaik helyszíni ellenőrzéseket végeztek, eközben azt látták, hogy komoly járványveszély van, amelyet a szemét okoz, és riasztónak minősítették a helyzetet. Perparim Rama, Pristina polgármestere tegnapi sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a hulladékszállításért felelős regionális állami vállalat nem képes hatékonyan ellátni, és önmagában vállalni a hulladékgazdálkodási feladatok ellátását, Rama elmondta:
A szükségállapotról szóló határozatunkkal magáncégek segítségét fogjuk igénybe venni a főváros megfelelő megtisztításához.
Részletekkel a TRT ma reggeli kiadása szolgál.
